Liga proti rakovine, kto vlastne si?

Autor: Jano Malý | 29.7.2011 o 10:16 | (upravené 30.7.2011 o 0:40) Karma článku: 15,44 | Prečítané:  4064x

Tento rok počas dňa narcisov som neprispel Lige proti rakovine. Môj odev nezdobil umelý kvietok. Verím tomu, že veľa ľudí ma za to môže nazvať egoistom, bezcitným či bezcharakterným exemplárom, nesúcitiacim s množstvom ľudí postihnutých touto chorobou. Moje pohnútky k takému rozhodnutiu sú ale tomuto veľmi vzdialené.

 

Aby som bol ale objektívny, nasledujúce riadky nebudú smerované kriticky len k neziskovej organizácii Liga proti rakovine (ďalej NO LPR), ale aj k ďalším NO, ktoré organizujú verejné zbierky pre onkologických pacientov.

Tieto verejné zbierky nie sú v uliciach ničím výnimočným. Myslím, že každý z nás prispel aspoň raz, keď bol oslovený. S pocitom súcitu a spolupatričnosti k neznámym či blízkym, ktorí trpia alebo rakovine podľahli a takisto s myšlienkami na to, že jedného dňa aj my budeme bojovať s rakovinou. Dôvod prečo som sa rozhodol neprispieť na už 15-ty krát organizovanú verejnú zbierku je vcelku jednoduchý. Nesúhlasím, stým ako sa s týmito peniazmi narába, ako sa využívajú tieto financie!

Minulého roku som sa zastavil pri pani, ktorá ma oslovila či by som neprispel na detskú onkológiu. Po tom, ako som vhodil euro do urny, ktorú držala, som sa začal pýtať, či vie kam tieto peniaze smerujú a čo sa za ne nakúpi. Odpovedala mi, že peniaze putujú priamo na samotné onkologické kliniky. Tie už peniaze využívajú na zakúpenie nových prístrojov a výbavu. Bola to odpoveď, ktorú som v podstate čakal. Začal som tej pani rozprávať o tom, prečo sa peniaze nevyužívajú na zviditeľnenie alternatívnych metód liečby rakoviny, prečo smerujú do rúk lekárov, ktorých praktiky (česť výnimkám) sa podobajú experimentom doktora Mengeleho, alebo sa podobajú na typický biznis v nemocniciach v SR. Hovoril som o prípade, kde doktorka žiadala niekoľko tisíc korún, aby pacient dostal lepšiu zmes na chemoterapiu. Pani z verejnej zbierky sama priznala, že žiaľ oni, občianske združenie, stým nemôžu nič urobiť, že vie o nečestných praktikách doktorov.

Po preštudovaní stránky NO LPR, som videl všeličo, len nie články či odkazy na stránky týkajúce sa alternatívnej liečby rakoviny. Dokonca LPR zorganizovala "Koncert vďaky", kde sa ukázalo zopár celebrít na podporu NO, ľudia povedali, že treba podporiť boj proti rakovine, pomôcť ťažko chorým pacientom..... Samé "novinky".

Bez toho, aby som sa musel nejako extra snažiť, som v krátkom čase a ľahko natrafil na niekoľko alternatívnych spôsobov liečby rakoviny. Pre určitú dôveryhodnosť uvediem, že ani jedna z nich nežiada od človeka zakúpenie si nejakých drahých liečiv. Prvá sa týka životosprávy. Znie to až neprijateľne, ale správnym jedálničkom sa dá vyliečiť. Schopnosť ľudského tela uzdraviť sa je podstatne väčšia ako si dnešný človek vôbec uvedomuje. Len na to potrebuje dostatok živín. Nebudem to viac rozoberať, pozrite si dokumenty "Léčba rakoviny zevnitř / Healing Cancer from Inside Out "

a "Na jídle záleží: Jsi to, co jíš / Food Matters ". Tieto filmy vyvrátia množstvo mýtov o rakovine, s ktorými sa bežne stretávame.

Ďalšia forma liečby ma prekvapila ešte viac. Ide o liečbu výťažkom z konope. Z rastliny, ktorá je v našej krajine nelegálnou a je nazývaná drogou. Po vzhliadnutí tohto dokumentu už ale silne pochybujem o tom, že "tráva" je nelegálna, len kvôli tomu, že je používaná ako omamná látka. Urobte si vlastný názor po vzhliadnutí dokumentu "Útěk před lékem / Run from the Cure"

Vyslovím teda svoj osobný názor na Ligu proti rakovine a ďalšie občianske združenia a neziskové organizácie, ktoré pomáhajú onkologickým nemocničným zariadeniam a pacientom. Napriek tomu, že ste urobili určite veľa dobrého pre ťažko chorých, vás považujem za prisluhovačov farmaceuticko- poisťovacej agendy, živiacej sa utrpením ľudí, ste len divadlom pre spoločnosť, ktorej vsúvate nádeje, že je tu niekto, kto sa snaží pomáhať. S dávkou cynizmu poviem že, citovým vydieraním v uliciach žiadate o almužny od bežných občanov, ktorých životy sú poznačené bojom s rakovinou v rodine alebo u blízkych. Namiesto toho, by ste mali bojovať o čistky v zdravotníctve, o transparentnosť v manipulácii s financiami v nemocniciach, bojovať proti korupcii a úplatkom od lekárov, klientelizmu, odhalenie právd o iných formách liečby, než je ožarovanie, chemoterapia a chirurgické odstraňovanie nádorov, ktoré sú spojené s obrovskými nákladmi, biznisom farmaceutických spoločností a poisťovní a hanebnou úspešnosťou liečby, ktorá sa štatisticky nezmenila od 60-tych rokov. Vy by ste mali byť prví, kto nahlas hovorí o špinavostiach, ktoré sprevádzajú pacientov s rakovinou a o praktikách tzv. mafii v bielych plášťoch.

Farmaceutický priemysel má na svedomí také zločiny, aké si ľudia nevedia ani predstaviť.

Verejnosť ani zďaleka nevie koľko mŕtvol a ťažkých následkov po liečbe či aplikácií liečiv za sebou zanechali nebezpečné lieky, procedúry a vakcíny, koľko špinavých praktík pri presadzovaní liečiv, utajovaní dôkazov a prekrúcaní faktov má za sebou tento biznis.

Tento priemysel považujem za špinavší ako zbrojársky a ropný. Tie sa aspoň nehrajú na to, že ľuďom chcú zachrániť životy a zdravie. Ak teda neberiem v úvahu tie "mierové" misie a kampane za "oslobodenie" krajín, kde akosi zomierajú takmer len civilisti a o pár mesiacov sa tam ťaží ropa pre západné krajiny.

Predtým, než ma každý, kto si tento článok prečítal, označí za magora, si prosím pozrite aspoň jeden z dokumentov, ktoré som tu spomenul. Všetky sú vzhliadnuteľné zadarmo online s titulkami. Nájdete ich na viacerých serveroch. Článkov a dokumentov rozoberajúcich odvrátenú stranu zdravotníctva a farmaceutiky vo svete je na internete množstvo, len treba prestať čumieť na seriály o tureckých zazobancoch a podobne vymývače mozgov.

Dúfam, že týmto článkom si nespôsobím len výsmech a opovrhovanie, ale snáď niekomu ponúknem aj nové vedomosti, ktoré môžu ľuďom pomôcť.

 

Ján Malý

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Brali ich v noci a umučili strašným spôsobom. Boli medzi nimi aj Slováci

Ustašovci zavraždili v lágri 106 Slovákov a každý z nich má svoj príbeh.


Už ste čítali?